דוביק- הפקת סרט לזכרו של דב לאוטמן ז”ל

09 באוגוסט, 2021
הפקת סרט לזכרו של דב לאוטמן

דוביק- הפקת סרט לזכרו של דב לאוטמן

הפקת סרט לכנס לאוטמן לחינוך

כמי שעובד בחברה שעוסקת ביצירה ברוב המקרים ההנאה מתהליך היצירה עולה על חוסר היציבות, החרדות ושחיקה.

לעיתים רחוקות אתה עומד בפני פרוייקט שההתעסקות איתו גורמת לך לאושר נטו!

כך היה לי עם ‘‘דוביק’ סרט  קצר שהפקנו לקראת כנס לאוטמן לחינוך 2015 ובמלאות שנתיים למותו.

לקראת הסרט, נועם לאוטמן (בנו) ביקש ממני רק דבר אחד ‘רק שלא יהיה כבד מידי’, עכשיו לך תתחיל לעבוד על סרט משעשע שמורכב מראיונות עם גדולי המשק ואנשי חינוך שקלילות איך נאמר אינו הצד החזק שלהם.

חייב להודות שרק בשלב העריכות  לקראת סוף העבודה הבנתי – זה לא סרט נוסטלגי על העבר , זה סרט על העתיד. 

דוביק- סיפורו של דב לאוטמן from assaf chemetz on Vimeo.

דב לאוטמן מנכ”ל ‘דלתא’ לשעבר, נשיא איגוד התעשיינים והאיש שהקדיש את חייו בעשרות השנים האחרונות לדבר לחינוך, מתוך הבנה שהחינוך הוא הבסיס לעוצמתה ולחוזקה של החברה הישראלית .

קרן לאוטמן שהקים עמדה מאחורי עשרות עמותות בתחום החינוך כגון : עמותת מעשה, מפרש, אחרי, הכל חינוך ועוד ועוד…  מתוך מטרה אחת שעמדה לנגד עיניו : “לקדם את החינוך בישראל ולצמצם את הפערים בחינוך”

בשנותיו האחרונות חלה דב במחלת ה-ALS וגם אז ועד נשימתו האחרונה המשיך לעבוד, לקדם ולעסוק בדבר החשוב לו מי כל (ניחשתם נכון) החינוך .

זאת הפעם השנייה בה נתקלתי בדב- הפעם הראשונה הייתה במסגרת צילומי זוכי פרס ישראל אי שם  ב-2007 באותה שנה זכה לאוטמן בפרס חיים .

לרוב, כשאתה פוגש אדם שהוא עשיר באופן קיצוני ממך הנטייה הטבעית היא להתרחק במקרה של דב שכבר אז התמודד עם מחלתו בגבורה הדבר היה בלתי אפשרי.

כבר בדרך למפגש שלנו במפעל דלתא בכרמיאל הבנתי שמדובר כאן באדם מסוג אחר. הוא דיבר אלי בגובה עיניים ולא רק איתי כבמאי אלא עם כל העובדים ערבים ויהודים כאחד עד שתוך שניות לא הרגשת שעומד בפניך אחד התעשיינים הגדולים שידעה המדינה אלא חבר קרוב.

שירה שופטי מאונ’ ת”א אמרה במהלך הראיונות משפט שנחרט בזכרוני “מדברים הרבה בזמן האחרון על הון ושלטון, הוא היה הון ושלטון אחר הון ושלטון טוב’

דב לאוטמן מהווה השראה עבורי ועבור רבים וטובים אחרים.

איזה כיף שרוחו וחזונות נשאר איתנו

קטע מתוך הסרט שהפקנו עליו לקראת פרס ישראל 2007 : (צילום: ירון בן נון)

להזמנת סרטון מלאו פרטים:

סרטונים נוספים בנושא:

סרט לעמותת ALS Association העולמית

סרט עבור Prize4Life

הנאנוקים