אחותי הקטנה התחתנה- ועל מי הפילו לעשות סרט חתונה ?

09 באוגוסט, 2021
עריכת סרט חתונה

עריכת סרט חתונה – סיון ועדי

זאת הפעם השלישית שאני עורך וידאו לחתונה, הפעם השנייה הייתה בחתונה שלי אבל חשוב לי לדבר על הפעם הראשונה שבה היה לי את הכבוד לערוך סרט חתונה.
.

פעם, מזמן מזמן, בתחילת שנות התשעים של האלף הקודמת בעודי מבלה באחת משנותיי הראשונות בחוג לקולנוע וטלוויזיה, מצאתי עבודה כעורך בסטודיו לצילום חתונות באחד הפסאז’ים במרכז הרצליה.

ביום הראשון לעבודה הניח לפני מנהל הסטודיו 5 קלטות VHS כיוון אותי למכונת עריכה ישנה מסוג cut to cut וביקש לבדוק כיצד אני מקצר לו את כל שעות חומר הגלם לכדי 7 דק’ של קליפ חתונה ראוי.

התחלתי לעבוד.

אחרי כ-6 שעות של נבירה בחומר גלם הסרט התחיל לקבל צורה.

בעל הסטודיו אהב את התוצאה עד כדי כך שכל לקוח פוטנציאלי שנכנס לחנות הועלה לאחר כבוד לקומת הגלריה הנמוכה בה עבדתי והוצג בפניו הסרט האומנותי עוד בשלבי העבודה.

ואז הגיע סוף היום, ואז פוטרתי!

‘למה?’ שאלתי המום ‘לא אהבת את הסרט?’

‘אהבתי מאוד’ אמר בעל הסטודיו ‘אבל מי אלו כל האנשים ששמת בסרט? מי זאת הילדה הקטנה עם הפרחים שפותחת את הסרט? ואיפה האימא של החתן והדודה של הכלה?’

באותו רגע הבנתי שקריירת עריכת החתונות שלי עומדת להסתיים הרבה לפני שהתחלתי.

כעורך, יוצר ובמאי אני תמיד מחפש את הדרך הטובה ביותר לספר את הסיפור ודרכו לנסות ולהעביר איזה סוג של רגש מן המרקע אל הצופה.

ברגע שהמטרה הזאת נדחקת הצידה ו/או משתנה ל-‘בוא נכניס את כל האנשים החשובים לתוך סרט של 5 דק’ אחרת לא נצא מכאן’ אתם הופכים את העורך שלכם לסתם טכנאי וחמור מכך, הסרט מאבד מהייחודיות שלו והופך לעוד מוצר אפרורי בתוך סרט רץ לא מעניין של סרטים דומים.

למעלה סרט לפני החופה, וסרטון הריקודים מופיע ממש כאן למטה.

 

תודה למאור קורן על הצילום המשובח

והמון מזל טוב לאחותי הקטנה 🙂

 

לעריכת סרט חתונה מלאו פרטים ונשמח לבדוק איך ואם אפשר לעזור 

לסרטונים נוספים שלנו לחצו כאן

נ.ב (בתמונה למעלה הזמנת החתונה שלנו)

ו…המון המון מזל טוב

אסף