איך לבנות אולפן ירוק בבית – וידאו

09 באוגוסט, 2021

איך לבנות אולפן ירוק בבית – וידאו

בתקופה האחרונה בעקבות שימוש מוגבר בשידורי זום ויצירת הדרכות וקורסים דיגיטליים מהמשרד או הבית עסקים רבים מבינים את החשיבות של בניית אולפן ירוק בייתי  ליצירה של סרטוני וידאו איכותיים תוך שליטה על הרקע וחיסכון של אלפי שקלים בהשכרת אולפן לצילומים. בניית אולפן ירוק בבית מאפשרת לך ליצור סרטונים וידאו איכותיים מהר ובקלות תוך שליטה באיזה רקע שאתה מעונין: רקע לבן, רקע של משרד מפונפן או נוף ההימלאיה אתה מחליט בלחיצת קליק איזה רקע נכון לך. וכל זאת בלי לשבור קירות, להשכיר אולפן מקצועי באלפי שקלים או לקחת משכנתא כל אחד יכול לבנות אולפן ירוק בבית. אבל שנייה לפני שרוכשים את הציוד חשוב להבין איך זה עובד ולשאול את עצמנו מה מטרת הסטודיו

איך עובד אולפן ירוק

אולפן ירוק עובד ע”י צילום של דמות על רקע אחיד (ירוק) הדמות מובדלת מהרקע בתאורה ובמרחק ובשלב העריכה אנחנו מגדירים ‘למחוק’ את כל הרקע כלומר את הירוק (לכן חשוב שהבד יהיה מתוח והצבע והתאורה אחידים)

איזה סוג סרטונים אנחנו רוצים לצלם?

ומה הגודל שלנו בפריים (לחצו כאן לפוסט הסבר על גדלי שוטים)  במקרה ונרצה לצלם מקרוב בקלוז אפ סרטונים לטיקטוק (לדוגמא) יתכן ורקע מינימלי יספיק במקרה ונרצה לצלם את כל הגוף נדרש להניח בד ירוק גם על הריצפה ולהאיר את הכל.

איזה ציוד צריך: 

  • אולפן ירוק דורש תאורה רבה – אנחנו צריכים להאיר את הרקע הירוק, את הדמות וליצור בידול בין שניהם
  • מרחק של כמטר וחצי בין הדמות המצולמת לרקע לכן חשוב שיהיה חדר גדול יחסית עם תקרה גבוהה
  • בד ירוק מיוחד שנתלה על חצובות או קיר צבוע ירוק
  • 2 פנסי לד להאיר את הקיר הירוק
  • 2-3 פנסי לד להאיר את הדמות והרקע
  • מיקרופון אלחוטי
  • מצלמה + חצובה
מצ”ב סרטוט סכמתי של התאורה:
בעקבות הביקוש ניתן לרכוש היום ערכות לבניית אולפן ירוק ביתי הכוללות בד ותאורות לאחר רכישת הציוד אני מסביר בסרטון חדש איך לבנות אולפן ירוק שלב אחר שלב:

היכן ניתן לרכוש את הדברים:

בעקבות הקורונה והביקוש הגובר ניתן למצוא בחנויות הצילום ערכות אולפן ירוק בייתי בחודשים האחרונים ליווינו עסקים רבים בבניית סטודיו לצילום בתוך המשרד/הבית למידע נוסף על שירות הליווי מוזמנים להשאיר פרטים בתחתית הפוסט ונשמח לעזור לסרטוני הדרכה נוספים לחצו כאן אסף פוסטים נוספים בנושא: איך לצלם סרטון על רקע שחור המדריך ליוטיובר המתחיל