סרטוני וידאו בפייסבוק

Video is Coming

שיווק בוידאו נאנוק

היום שבו סרטוני הוידאו השתלטו לנו על ה-Wall

שבע בערב בכפר סבא. אני מפנק את עצמי בכוס קפה קר, פותח את גלובס (העיתון מהנייר, זוכרים?) ומתחיל לקרוא, עד ששורה קטנה תופסת את עיני. אני חוזר על השורה בקול עוד פעם ועוד פעם וכמו כדור פינג פונג שקופץ בתוך הראש. העיניים רואות והראש מסרב להאמין: “פייסבוק הודיעה שמספר הצפיות בסרטוני וידאו באתר עלה בחצי שנה הראשונה של 2015 ב-400% וכיום עומד על 4 מיליארד צפיות ליום”. תוסיפו לזה שמחקרים מוכיחים שאייקון ה-Play (המשולש) המופיע על סרטון וידאו מביא לאחוזי ההמרה הגבוהים ביותר מכל אייקון אחר ותבינו שהווידאו כבר מזמן כאן או כפי שהגדירו המומחים – 2015 היא שנת הוידאו. ומה אתם עושים בנידון?

אז פייסבוק ממשיכה במתקפה נגד יוטיוב ומודיעה שתעניק עדיפות לתוכן וידאו על פני כל תוכן אחר – במיוחד בניידים, ואפילו אני, שצועק בשמונה השנים האחרונות מתחת לכל עץ דיגיטל רענן, ‘מה עם יוטיוב?’ מבין שכשמדברים היום על וידאו באינטרנט כבר לא מדברים רק על יוטיוב, אלא על הרשת כולה. מי שימשיך לעלות פוסטים של טקסט+תמונה לפייסבוק יבין במהרה שהשפה השתנתה והוא נשאר מאחור. אז איפה אתם הייתם ביום שבו האינטרנט התחיל לדבר בשפת הווידאו?

אני מודה, העניין תפס את כולם בהפתעה. לא רק את מנהלי המדיה או את אנשי השיווק, גם אותי, שועל הפקות וידאו ותיק, שפתאום צריך לייצר המון סרטונים שנעלמים מהר מאוד בפיד ואין זמן או טעם להשקיע בהם הרבה כסף, כי צריך להמשיך ולהאכיל את המפלצת.

הצורך הפתאומי בהמון תוכן וידאו רלוונטי יוצר בעיה גדולה למשווקים ולראשונה בתולדות עולם הפרסום מוקמות מחלקות וידאו In House וכמעט כל מנכ”ל משרד דיגיטל מחזיק בתא הכפפות לצד כיפה גם מצלמה דיגיטלית משוכללת, למקרה ויצטרך לייצר סרטון קצר ללקוח ללא הכנה מראש.

אבל יחד עם הבעיה נוצרה גם הזדמנות גדולה כי כל אחד יכול לייצר וידאו ולכולנו מצלמת HD בכיס המכנסיים. אל תגידו שחשבתם שהנייד שלכם נועד רק לקבלת שיחות. ההמלצה שלי היא – צלמו, חברים, צלמו! פשוט הוציאו את הנייד ותתחילו לתעד – תייצרו סרטוני טסטימוניאלס של לקוחות, קליפים מהשקות ואפילו סרטוני תוכן. תתחילו בקטן ולאט לאט תשתפרו. מעולם לא היה קל יותר לייצר סרטונים. אתם לא לבד! תסתכלו מסביבכם – כולם מצלמים הכל 24/7 ומעלים לרשת.

לא צריך להיות סקורסזה בשביל לייצר קליפ נחמד שיעשיר את העמוד שלכם ויזכה לחשיפה גדולה בסכום מגוחך.

ואם יורשה לי להיות מליצי, אסיים בציטוט של אחד הכותבים האהובים עלי, ד”ר סוס,

: “בהצלחה, הגיע היום. אתם יוצאים למקומות נפלאים! אז שלום!”

לטיפים, מאמרים וסרטוני הדרכה נוספים הכנסו עכשיו ל-חממהTV מבית נאנוק מדברים וידאו

מתוך כתבה שפרסמנו בפורטל איגוד השיווק.