לא  על ה-Ted לבדו

על סרטים לימודיים ביו טיוב

מסתבר שיש תקווה!!

ז’אנר ה- Educational videos (באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב מסרטים חינוכיים )  הוא אחד מהדברים  המתפתחים , המצליחים והנצפים ביו טיוב.

מה נאמר, אנשים לא רק מתעניינים בפרשת הזמן שאסור לאמר את שמו אלא בין לבין גם רוצים ללמוד. ואין דרך טובה יותר לעשות את זה מאשר מסרטון וידאו קצר .

ערוצים חינוכיים דוגמת asap science,  Grey   נהנים ממיליוני צפיות לכל סרטון ומנהלים קהילות שלא היו מביישות מותגי ענק  דוגמת נייקי או פרוקטר אנד גמבל.  ועוד לא דיברנו על יוזמות חינוכיות חובקות עולם דוגמת Ted  או  פרויקטים חוץ יו טיובים מתחום ה- E-learning דוגמת Khan academy או אתר הקורסים המצליח Lynda  שזוכים למיליוני ביקורים מידי חודש.

נושא ה- Educational vids  לא נעלם גם מעינו של הבלוג הרשמי של יו טיוב  ה- YouTube trends שהקדיש פוסט בנושא  ודירג את הסרטים הנצפים ביותר בתחום נכון לאוגוסט 2013 (סוף החופש הגדול)

ערוצי לימוד ביו טיוב

מהרשימה, ומחקר הנתונים בכלל אפשר ללמוד מס’ דברים:

א.  באוגוסט האחרון  נצפו בצינור יותר מ-142 מיליון שעות של סרטים חינוכיים זאת אומרת כמעט 16,200 שנים של וידאו שנצפו בחודש אחד על סרטים שמטרתם ללמד אותנו משהו.

ב. מדובר בגידול של 15% מאפריל שעבר כך שבחודשי החופש הגולשים מעוניינים  ללמוד יותר מאשר בשאר ימות השנה 

ג. הנתונים מצביעים על גידול של פי 2 מהשנה שעברה מה שמעיד על אחד מהז’אנרים המתפתחים בעולם ה- Online Video.

ד. המשותף ל-5 הסרטים החינוכיים הנצפיים ביותר ב-2013 (טבלה למטה)  הוא שכולן הוא פרי יזמות אישית של גולשים. אין שום אקדמיה או מותג שעומדים מאחוריהם אלא מדובר בתחביב שהפך מהר מאוד למקצוע

ו. סה”כ הצפיות ל-5 הסרטונים המובילים הגיעו  לכ-20,000,000 צפיות

בקיצור,  נדמה שמהפכת הווידאו לא פסחה גם על תחום החינוך.

היכולת להנגיש ידע ולהסביר אותו בצורה פשוטה הפכה להיות אחד האתגרים המרתקים בתחום החינוכי ככלל ובתחום ה- online video בפרט

ואם לכם בטעות יש 5 דקות פנויות לשרוף בין פוסט לפייסבוק לזפזופ ל- ynet  קפצו ליו טיוב ולמדו משהו

מה כבר יכול להיות

הנאנוקים